pzswirlogo

Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów

Aktualności

Podsumowanie etapu regionalnego Olimpiad w Ostrowie Wielkopolskim

Tegoroczne uroczyste podsumowanie etapu regionalnego: Olimpiady Innowacji Technicznych w Mechanice; Olimpiady Innowacji Technicznych w Ochronie Środowiska; Olimpiady Innowacji Technicznych w Elektronice i Mechatronice; Olimpiady Innowacji Technicznych w Telekomunikacji i Informatyce; Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości odbyło się 5 czerwca br. w auli Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej...

Tydzień Aktywności Zawodowej i Społecznej w Pleszewie

 20.03.2024 - Celem zorganizowanego Tygodnia Aktywności Zawodowej i Społecznej było: promowanie wśród młodzieży aktywności społecznej i obywatelskiej, zdobywania umiejętności niezbędnych na rynku pracy, włączanie młodzieży we współdecydowanie o swoim mieście, gminie, powiecie, pokazywanie pozytywnych przykładów zaangażowania w działania na rzecz społeczności lokalnej, promocja wolontariatu, profilaktyka uzależnień poprzez wskazanie możliwości zagospodarowania czasu wolnego.

Czytaj więcej...

Pokaz filmu "Pokój nauczycielski"

28.02.2024 - W  ostrowskim Centrum Kultury zorganizowaliśmy pokaz filmu "Pokój nauczycielski". Film ten jest jednym z pięciu filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX. Nagroda ta propaguje różnorodność kulturową, wspiera europejskie kino i inspiruje dyskusje o ważnych kwestiach.

Czytaj więcej...

XII Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

18.12.2023 - Za nami rekordowa XII edycja Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Ty jesteś Europą!”. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Tym razem aż 109 uczniów z siedemnastu szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego przystąpiło do testu pisemnego.

Czytaj więcej...